התחרות הבינלאומית השלישית לאופני הרים במשגב 2010 על "שביל שותפות 2000"

לאחר יצירת המסורת המוצלחת בה ארגנו וארחנו ביער שגב, בנקודת המוצא של ”שביל שותפות 2000" במשגב, את אליפות ישראל באופני הרים במשך שלוש שנים ולאחר מכן בשנים 2008 ו 2009  תחרויות בינלאומיות כחלק מסבב התחרויות של איגוד האופניים העולמי (הUCI), תחרויות ברמה המקצועית הגבוהה ביותר שישנה כיום בארץ, השנה יוזנקו וגם יסיימו בקו הגמר שימוקם בנקודת המוצא של "שביל השותפות", כחלק מרעיון... וחשיפת השביל ברמה הארצית והבינלאומית.
האירוע, פרט להיותו חוד החנית של עולם התחרויות בארץ מהווה מוקד משיכה לתיירות חוץ ופנים וממתג את משגב וישראל כמוקד עליה לרגל של רוכבים מהארץ והעולם ומהווה הזדמנות לחשוף את קהל היעד לשביל.
בשנה החולפת הגיעו כמאתיים רוכבים מהארץ ובנוסף רוכבים מאיטליה, גרמניה, הולנד וסרביה וקהל של מעל 1000 צופים. התחרות זכתה להצלחה רבה ולחשיפה רבה הן בעיתונות, באתרי האינטרנט ולתכנית בת חצי שעה ששודרה בטלוויזיה בערוץ הספורט.
למותר לציין כי הדבר תורם רבות לגאוות הרוכבים המקומיים ולחשיפת תחום אופניי ההרים באזור כמקדם בריאות, שמירה על הטבע, חינוך וערכים נוספים.
השנה מתקיים סבב תחרויות בתחילת חודש מרץ הכולל תחרות במעלות, חיפה ומשגב אנו צפויים לארח את התחרות ביום שבת ה6 במרץ 2010. 
בתחרויות השנה צפויה השתתפות שיא על רקע העובדה כי אליפות אירופה באופני הרים מתקיימת בחיפה ביולי 2010. ישנה סבירות רבה כי רוכבים מכל אירופה ינצלו את ההזדמנות לצבירת ניקוד ופרסים ובו בזמן יוכלו להתאמן על מסלול התחרות אשר נחשבת ליוקרתית ביותר בעולם (בצוותא עם אליפות העולם).
לפרטים נוספים :
מחלקת הספורט – ד.נ. משגב 20179 טל': 9902324 -04 פקס : 04-9902393
הדפסה

 
משרד החקלאות ופיתוח הכפר      רשות הטבע והגנים      רשות ניקוז גליל מערבי      קרן קיימת לישראל      מועצה מקומית שעב      הוועדה לשבילי ישראל     
שביל שותפות 2000