הועדה לשבילי ישראל בחברה להגנת הטבע

החברה להגנת הטבע יזמה את הקמתה של וועדה ציבורית לסימון שבילים. הוועדה מאגדת נציגים של גופים רבים ומטרתה לתכנן, לבצע, לסמן ולתחזק אלפי קילומטרים של שבילי טיול ברחבי הארץ.


הוועדה לשבילי ישראל, מתכננת ומסמנת שבילי טיול ואת "שביל ישראל" ומוציאה לאור מפות טיולים וסימון שבילים בקנה מידה של 1:50,000. 
בוועדה מיוצגים החברה להגנת הטבע, הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים, הקרן הקיימת לישראל,המרכז למיפוי ישראל, אגודת אכסניות הנוער, משרד החינוך והתרבות, משרד התיירות , גופי ציבור וסיירים ותיקים. 
כל ימות השנה משקיעה הוועדה מאמץ רב באחזקה, בסימון ובחידוש של כ - 10,000 קילומטרים של שבילים ודרכים מסומנים בתוכם "שביל ישראל", נתיב הליכה רצוף מ"דן ועד אילת" שאורכו כ- 940 ק"מ והוא חוצה מגוון נופים, עובר ליד אתרים קדושים לדתות הגדולות וליד יישובים יהודיים, מוסלמים, נוצריים, דרוזים ואחרים. 
"שביל ישראל" משמש כעמוד שדרה לאלפי ק"מ של שבילים, שסומנו זה מכבר, ומחברם למערכת אחת – תוך הקפדה על שמירת הטבע ואופי האזור.

 אנא עדכנו אותנו בהערותכם למפות הטיולים וסימון השבילים וגם אודות הסימון בשטח, על מנת שנוכל לתקן את הנדרש במהדורות החדשות.

ניתן לפנות אלינו בדואר אלקטרוני shvil@spni.org.il או לפי הכתובת: 
הוועדה לשבילי ישראל – החברה להגנת הטבע, רח' הנגב 2 תל אביב 66186
טל': 03-6388719,03-6388720 פקס: 03-5374543

הדפסה

 
משרד החקלאות ופיתוח הכפר      רשות הטבע והגנים      רשות ניקוז גליל מערבי      קרן קיימת לישראל      מועצה מקומית שעב      הוועדה לשבילי ישראל     
שביל שותפות 2000